img_help3

חלוקת תלושי מזון

תרומה אחת, יכולה להאכיל משפחה שלימה

בכל חודש למעלה מ 400 משפחות נזקקות ברחבי העיר, מגיעות לסופר השכונתי ועושות קניות עם כסף או תלושים שהפקדנו עבורם במקום. כך במקום להתבייש כששליח הקופה דופק בדלת ומוסר להם את התלושים, הם מקבלים את העזרה בסתר וממלאים את הבית במזון וחומרי יסוד בלי שכבודם העצמי נפגע.

להאכלת משפחה ולשותפות לחצו כאן

קרא עוד
img_help2

חלוקת לחם

צורך קיומי לאלפי משפחות

לחם נחשב למצרך זול עבור אנשים, אבל כשיש קושי כספי, כל שקל מחושבן וכל הוצאה פשוטה יכולה להיגמר בטלפון מהבנק, הלחם הפשוט הופך להצלה גדולה. למעלה מ -1,533 משפחות לא רעבות ללחם, בעקבות חלוקה של קופת מתן בסתר בשש נקודות מרכזיות ברחבי העיר. פשוט באים ולוקחים.

לתרומות לחצו כאן

קרא עוד
kranot3

סל מצרכים לשבת

בשר ודגים וכל מטעמים

כאשר בבתי העיר מתכוננים לקבל את פני שבת המלכה וריחות המאפים ממלאים את הרחוב, יש מי שאצלו התפריט דל ומצומק במיוחד…

קופת מתן בסתר לקחה עליה להאיר את השבת בכל הבתים!

העזרה שהקופה נותנת למשפחות – מעשירים את שולחן השבת ומשמחים את כל בני המשפחה.

בואו יחד ניקח שותפות בפרויקט סל שבת

קרא עוד
peilut6

מצוקה זמנית

עזרה קטנה שפועלת המון

לפעמים משפחות רוצות לעלות על המסלול הנכון ומה שחסר להן זו דחיפה אחת. הקופה מממנת יועצים כלכליים למשפחות שנקלעו לחובות בעקבות ניהול משק בית לא תקין. בנוסף למימון היועצים הקופה מעניקה סכום חד פעמי שעוזר למשפחה לעמוד על הרגליים כמו כן הקופה מסייעת למשפחות שנקלעו להוצאה גדולה אך לא צפויה

להוצאת משפחה ממצוקה לחצו כאן

קרא עוד
peilut4

עזר לנישואין

להקים בית לילדים, בלי לפרק להורים

שמחה במשפחה, זה דבר מבורך. עוד ילד או ילדה שזכו לשידוך טוב והולכים להקים בית נאמן בישראל. אבל יש משפחות ששמחתן מהולה בעצב. הן מתמודדות ברמה היומית עם קשיים כספיים גדולים, כל שקל מחושבן… ופתאום ההוצאות הרבות מתחילות לקבור אותן כלכלית

לשמחה בלב שמח לחצו כאן

קרא עוד
peilut5

מזור לחולה

עזרה כספית לסובלים מבעיות רפואיות או נפשיות

להתמודד עם בעיה נפשית או מצב רפואי קשה, זה בכלל לא פשוט. השגרה עוצרת ומחכה שהמצב יחזור לקדמותו. הילדים צריכים לסבול מארוחות לא מסודרות, חוסר תשומת לב ואווירה קשה בבית. אל כל זה מצטרפת הוצאה כספית גדולה עבור רופאים, יועצים, טיפולים וכל מה שדרוש כדי לפתור את הבעיה ולחזור להיות משפחה רגילה ומתפקדת.

לעזרה לחולים לחצו כאן

קרא עוד

כך נתמכות מאות משפחות

קופת "מתן בסתר קרית ספר", הינה קופה באמצעותה נתמכות מאות רבות משפחות מתושבי העיר קרית ספר.
למרבה הצער, גם בדורנו רווי השפע, ישנן משפחות הרעבות ללחם. פשוטו כמשמעו. הכנסתם החודשית של אותם משפחות מעוטות יכולת אינה מכסה אפילו את המינימום לו נזקקת משפחה בכדי לשרוד את החודש.

מאות משפחות הנזקקות ללחם ולחלב. למינימום שבמינימום. עם השנים התרחב מעגל הפעילות של קופת "מתן בסתר" וכיום מטפלים העוסקים במלאכת הקודש, גבאי הקופה, באינספור פעילויות חסד שמטרתם לתמוך בנזקקים. מלבד העזרה במינימום, קרי: לחם וחלב, נדרשת קופת מתן בסתר לעזרה וסיוע בתחומים שונים ומגוונים, בתמיכות קבועות, רפואת שיניים, ביגוד והנעלה, מתן הכוונה לעזרה כלכלית, בריאות הנפש ובריאות הגוף, הלוואות ושוברים ומתן תמיכות כספיות למקרים קשים.

הפעילות הברוכה הזו מתקיימת בכל יום. סביב לשעון. מאות הנתמכים על ידי הקופה, משוועים לעזרה ונשענים על קופה זו, שהיא התומכת והמחזיקה את אותם משפחות קשות יום, בכלכלת הבית, ובדאגה תמידית שאף ילד לא יישאר רעב.

מאות משפחות עניות, מעוטות יכולת, מקבלות מדי חודש תמיכה כספית קבועה. תמיכה זו מיועדת לקניית מצרכי יסוד, שזוהי המטרה המרכזית של קופת מתן בסתר. תחילה לדאוג למינימום, בכדי שבאף בית לא יהיה מקרר ריק…

גובה הסכום נקבע על פי שיקולים ודיונים מעמיקים, כשהקריטריונים הם מצבה הסוציאלי של המשפחה, צרכיה הייחודיים ומספר הנפשות בבית. במרבית המקרים מדובר באנשים שאינם מצליחים לשרוד את המינימום. התמיכה החודשית מועברת לידי בעל המשפחה, תוך שמירה על כבודה של המשפחה. תמיכה זו היא הבסיס הכלכלי הרחב עליה נשענת המשפחה.